Nefunguje. Přístroj nefunguje a vy nevíte, čím to je. Zkoušel jsem najít příčiny nejčastějších závad pračky. Bez tohoto přístroje se prostě neobejdeme, je tedy potřeba se v něm alespoň základně vyznat.

Prádlo je mokré a není vyždímané

Pračka již doprala a vytahuji prádlo ven. Prádlo je ale beznadějně mokré a není vyždímané ani omylem. Jak je to možné? Můžu si za to zřejmě sám. Samozřejmě pokud se nejedná o nějakou významnější poruchu, je to jen tím, že jsem pračku překrmil.

Do pračky jsem vložil příliš mnoho prádla, nebo nějaký větší kus. Pro příště budu muset prádlo v suchém stavu vážit. Každý prací program je totiž určen pouze pro omezené množství prádla. Trvalé přetížení pračky navíc vede k trvalejším potížím.

Na prádle je prášek

Vložili jste do pračky prádlo a těšíte se, až jej vytáhnete vyprané. Místo toho ale vytáhnete z pračky mokré prádlo, na kterém je prášek. Jak je to možné? Zřejmě jste to s práškem trochu přehnali a použili jste větší než doporučené množství. Bohatě stačí slabá lžíce prášku pro celé prádlo, nebo použití dlouhého pracího programu a prací kapsle.

Neodtéká voda

Každá pračka signalizuje nejběžnější potíže. Když se vaší pračce stane, že ukazuje špatné odtékání vody, nemusí to být nic vážného. Pouze jste zapomněli na běžnou věc. Jak často čistíte filtr pračky? Správně bychom měli filtr čistit jednou měsíčně. Stačí jej vyšroubovat, vyčistit a vložit zpět. Zanesený filtr může způsobit poruchu čerpadla.

Základy jsem pochopil. Příčinu odhalil. Opravdu jsem si za to mohl sám.