Media nás poslední měsíce tvrdě masírují uprchlíky. Na každém hlavním zpravodajském webu je to vždy hlavní zpráva, která má několik pokračovaní v průběhu celého dne. A ve stejném duchu už v tomhle informačním marasmu žijeme od jara. Pokaždé když otevřu lednici, mám strach aby na mě nevykoukl uprchlík.

Je to hrůza, ale pokaždé když se s někým bavím, tak debata přijde dřív nebo později na dotaz, co si o tom myslím. Sice odpovídám, že je mi to celkem v prdeli a že každý by se měl starat především o sebe, ale názor na to nějaký mám. Dneska se o něj pokusím podělit. Tak předně, je mi u zadele nějaké správné a nesprávné dělení na uprchlík, utečenec, imigrant, nelegál apod. Nemám čas ani chuť si zapamatovat, kdo je kdo. Pro mě je to jednolitá skupina lidí, kteří jdou za lepším životem. Ať už z důvodu války, náboženské nesnášenlivosti, nesvobody nebo proto, že jejich země zkrátka stojí ekonomicky za hovno a oni taky chtějí mít vlastní velký dům, auto, bazén a v létě dovolenou u moře. Všechny uvedené skupiny mají ve finále stejnou motivaci, dostat se do lepší země. Tady je ovšem první zádrhel. Jako lepší zemi považují tu ekonomický nejvyspělejší. Tedy Anglie, Neměcko, Francie, možná Skandinávské země. Vesměs všichni chtějí výhradně do těchto zemí. Z toho je jasné, že i ti, kteří původně utíkali před válkou se nakonec stávají ekonomičtí imigranti, protože chtějí „za lepším“. Takže rozdělování do skupin dle motivace imigrace je pravděpodobně nesmysl, protože ve finále jdou všichni za lepšími prachy. Nakonec na tom není nic divného. Když jsem šel na pár let do zahraničí, taky jsem se nehnal na ukrajinu ale na západ za lepšími penězi. Toliko asi ke druhům uprchlíků. Všichni jsou ekonomičtí.

Pokud by šlo jen o ekonomickou motivaci, budiž. Takových ukrajinců, vietnamců tady máme mraky. Co mi však vadí, tak je tahání sem islámu a jeho zvyků a tradic (které mnohdy ani nejsou v Koránu). Obecně (asi jako většina občanů ČR) jsem proti církvi jako instituci. Každý v něco vyššího věří, ale není nutné se kvůli tomu křižovat, blekotat modlitby a chodit do kostela. Církve nepřináší lidem nic dobrého. Možná těm, co jsou v absolutních sračkách a myslí si, že jim třikrát  denně otčenáš pomůže. A teď si vemte, že se tu bude roztahovat nová církev, která je v původních zemích brána jako absolutní pravda. Kde nejvyšší představený znásilňoval, loupil a dobýval území, a jeho věřící jej milují a cokoli napsal do Románu, tak se stává pravdou. To je podstatný rozdíl od křesťanů. Ti se distancovali od násilností páchaných křesťanskými představenými v minulosti. Ale muslimové se svého proroka nikdy nevzdají a budou jej vždy brát jako svůj idol a představitele těch nejlepších hodnot. Tyhle skutečnosti mi nejvíce vadí na „obyvatelích“ Evropy. Turka (muslima) už jsme za císaře pána několikrát hnali svínským krokem a jediné dobré co z toho vzešlo jsou Štramberské uši. A to nemluvím o mega uprchlickém byznysu.. (převaděči, neziskovky, noví úředníci..).