Přemýšlel jsem o tom, jak si trochu ke svému platu přilepšit a hledal jsem informace. Tohle jsem našel, třeba to bude užitečné i pro vás.

Franšíza je podnikání s minimálním rizikem

Franchising je stále oblíbenější možností, jak si přijít ke zcela novému druhu příjmu. Je potřeba zaplatit licenci a získáváte přístup ke know-how dané značky. Jedná se o podnikatelskou příležitost, se kterou máte již dobře fungující zázemí zavedené značky. Oproti rozjezdu nového podnikání se jedná o možnost, jak být úspěšní již od začátku.

Poskytovatel franšízy, franšízor, se navíc sám snaží, aby se vám dařilo. Vaše dobré jméno je i jeho dobré jméno. S franšízou se dá podnikat i pokud nemáte předchozí podnikatelské zkušenosti. Nemusíte si vyšlapávat cestičku trním sami, už je pro vás přichystána.

Jaký obor si vybrat? Existuje celý řada zajímavých odvětví. Můžete prodávat bankovní produkty, rychlé občerstvení, nebo třeba dveře či kování. Každý podle svého gusta.

Prodej jako drobný přivýdělek

Jako další možnost výdělku mne zaujal nákup a prodej. Zde je potřeba, aby se člověk vyznal v tom, co bude nakupovat. Můžete nakupovat auta v zahraničí a prodávat je u nás. Vyznáte se ve strojích, špercích, mincích? Obchodovat lze samozřejmě s čímkoliv. Tato možnost se mi líbí a inspiruje mne k obnovení mé dřívější vášně pro sběratelství známek.

Proměnit koníčka ve výdělek

Také ochotně kámošům opravujete auta, svařujete kde co, nebo pečete vynikající moučníky? Zkuste se zamyslet nad tím, jak by šlo tuto zálibu zpeněžit. Můžete svůj koníček proměnit v příjemný způsob, jak si přivydělat. Kdo ví, třeba se tato aktivita promění ve vaše budoucí zaměstnání.

Máte nějaký další nápad na užitečné formy přivýdělku?