Jak jsme psali v několika minulých článcích, stěhovali jsme se do nového bytu (vlastně jen o jeden pokoj navíc). Jedna z diskuzí se ženou se vedla i o televizi, zda pořídit či ne. V nadpisu jsem schválně použil slovo „televize“, protože mít doma víc než jednu už je standard. Zamysleli jsme se tedy, proč televizi nemáme.

Když jsem v patnácti odcházel na internát (střední byla docela daleko a nedalo se denně dojíždět), přišel jsem o možnost sledovat své oblíbené pořady. I když jsem i do té doby byl spíše slabý divák, protože v dobách analogových antén jsme neměli příliš dobrý signál. Navíc na vesnici nebyl jaksi čas televizi sledovat (kromě práce venku, bylo třeba provádět i nějaké ty lumpárny, bít se na hřišti nebo chodit do lesa). Na intru byla televize jen ve studovně a dostupná pouze do sedmi hodin. Vzhledem k mým každodenním tréninkům jsem chodil pozdě, takže přes týden jsem se nedíval vůbec (za čtyři na střední jsem na intru, později na privátě, sledoval televizi tak desetkrát). O víkendech doma jsem musel splnit jiné povinnosti mladého muže, takže také nic extra. Pamatuju si, že v neděli jsem akorát pravidelně sledoval Colombo, večer Kobru 11 a Tele tele. Na tyhle jediné pořady z dětství si pamatuji.

Na dnešních televizích LCD se kočka už ksutečně nevyspí.

Zdroj: johkyle.wordpress.com

Na vysoké jsem zase bydlel po privátech, kde televize nebyla. Ale asi jsem po večerech měl spousty jiné zábavy, protože jsem neměl ani počítač. Psal se rok 2004, kdy pro mě znamenal internet úplné plenky, sotva jsem uměl ovládat email a občas zabrousil do nějaké chat forum skupiny. V průběhu vysoké jsem samozřejmě nabyl laptopu a objevil kouzlo serialyonline a podobné stránky. Klasika jako uloz.to a torrenty. Tak jsem se začal více dívat na seriály a filmy z netu. Během pěti let vysoké si na toto zvyknete a když jsem po výšce šel pracovat a pronajal si opět pokoj, ani mě nenapadlo si kupovat televizi. Pokračoval jsem stále stejně, vše online. Po čtyřech letech práce (a ročním pobytu pryč) jsem si koupil vlastní byt a opět jsem ani na chvilku neuvažoval, že bych si televizi pořídil. Už jsem přišel o potřebu sledovat každý den Vořecha nebo Borhyjkou a poslouchat jejich hysterii. Samozřejmě při návštěvě rodičů jsem si telku s chutí pustil, ale zajímaly mě hlavně reklamy 🙂

Teď po stěhování do nového mě přítelkyně překvapila oznámením, že si musíme koupit televizi (i když předtím jsme žili rok u mě, bez ní a v pohodě). Takže jsem se šel podívat po obchodech a z hrůzou zjistil, že dnešní televize už nejsou ty baňaté krabice. Moderní technologie jako notas, tablet, mobil mám vcelku přehled, ale jaksi jsem zapomněl, kam se vyvíjí trh s televizory, resp. LCD-TV. Když jsem viděl ty velkorozměrné ploché zařízení, kde kromě televize spustím i internet a počítač, změnil jsem názor a jednu si koupíme. Vzhledem k velikosti pokoje to nebude nic extra velkého. Cca něco kolem 26 až 30 palců uhlopříčka. Na sledování seriálů z netu to stačit bude.