Dneska jsem po dlouhé době lozil opět s mojí drahou polovičkou po obchodech. Prošli jsem samozřejmě značkové drahé potvory jako Raplh Lauren, Pietro Filipi i bohužel pro mě Blažka. Že prý bych si měl pořídit nějaký nový obleček a pokud možno i košili. No říkám si Ok, proč ne, na druhou stranu košili jsem si nekoupil už pěkně dlouho, takže můj šatník bude asi sto let za opicemi.

Tak jsem vlezl do Blažka a koukal na ty skvosty. No předem upozorňuji, že slovíčko skvosty jsou v tomto případě myšleny dost ironicky, protože poprvé jsem padnou když jsem koukl na cenouvku, a po druhé jsme padl když jsem koukal na design. Pravda blažek je značka, takže košile za 1199 korun ještě není takvá tragédie, nicméně fakt, že její provedení bylo stejné jako můj 5 let starý šatník, byl argument, který zapůsobil ( a to jsem hleděl) na mojí drahou polovičku a tak jsem šli o dům dále. Vzali jsme útok Pietro Filipiho – sorry ale cena ještě vyšší a přišlo mi to jako kus hadru za pár šupů – takže ne. Minuli jsme i Hilfigerra ale ani tam se nějak moje představa neshodovala s nabídkou. Mám dojem že košile, které tyto firmy nabízí prostě zaspaly dobu. Když vidím občas týpka s košilí hned mě to zaujme, není to tím týpkem ale tím, co má na sobě. Moderní provedení, netypické mírně extravaghantní. Něco takového jsem našel v prodejně Prostějov – ale nebyl to klasický Prostějov, ale asi nějaká jejich dceřiná společnost, nebo jiná divize moderního oblečení. Udělal jsem Vám fotku 🙂 prodejna Prostějov košile a obleky

Našel jsem tam přesně to co jsem chtěl – žel ta cena mě úplně nenadchla. Tím bych se ale pomaličku dostával k jádru mého dnešního příspěvku – představa o tom, jak by měla dnešní moderní košile vypadat. Zaprvé, co se materiálu týká, diskutoval jsem s více prodejci a v podstatě mi všichni řekli to samé. Model ze 100% bavlny je fajn vždycky a nikdy neurazí. Je to přírodní materiál, prodyšný tím pádem ale také nejdrahší. Nevýhodu je že se podstatně více mačká než košile z jiného matroše. Vždy mi bylo řečeno asi toto – pokud netrpím nějakou nadlidskou produkcí potu, mohu si s klidem vybírat model, který má 20,30% příměsi polyestérového vlákna. Díky tomu se košile jednak velice snadno žehlí ( na to slyšela moje polovina, páč já si opravdu sám nežehlím) a zároveň se zachovává prodyšnost materiálu a tak je košile Ok i teplejších dnech. Cenový ropzdíl je asi 20% ( 100% bavlny 1099kč, kombinační byla kolem 849-949 korunami) ale myslím, že cenu taky určovala sezónnost kolekce a novost.

Takže resumé: materiál bych chtěl tak 70:30 nebo 80:20 balna polyester. Co se provedení týká, tak takové to různé řazení knoflíčků považuji za samozřjejmost – je to maličkost, ale na celkém dojdu to působí jako nebe a dudy. Viděl jsem dokonce i hranaté knoflíčky a to teprve byla bomba. Lehké prošití rukávu či límečku pro trošku decentní extravaganci je pro mě osobně velice žádoucí, a barevnější vnitřní léga, která je při neformálním nošení košile vidět je pro mě nutností. Dvojítý límeček je pěkný, ale já osobně jej nevyžaduji – osobně pro formální použítí preferuji jednoduché zapínání košile – je to kvůli tomu, že kravaty se lépe a pohodlně nosí. Na volnočasovou či neformální příležitost bych ale volil dvojité zapínání. Suma sumárum, tohle je fotka na košile dle mého gusta.
moderní pánská košile adriano castellani bílá