Poslední příspěvky byly víceméně pořád dnějaké postěžovávání ohledně politické situace. Tak dneska napíšu něco veselejšího, jak jsem dobře nakoupil kravaty přes internet. Moje žena si vymyslela, že si uděláme hogo fogo akci do divadla ve více lidech. Takže se koupily lístky a měli jsme jít. Dva dny před divadlem jsem jí přednesl  své požadavky na dress code. No neuspěl jsem. Modré rifle a bílá košile neuspěly. Takže oprášit oblek a uvázat uzel na kravatu. No jo. Moje dvě kravaty vypadaly po vytažení ze skříně (po několika letech tmy) poněkud mdle. Slíbil jsem jí, že s tím něco udělám. Cestou z práce jsem se zastavil ve dvou obchodech (na dveřích Postránecký v nadživotní velikosti). Nesl jsem notebook v ruce, takže si asi mysleli, že jsem nějaký milionář.

tmavě modrá kravata úzká slim

fotku jsem přebral z eshopu vasekravaty.cz

Zeptal jsem se na nějaké pánské kravaty vhodné do divadla. Tak mi ukázali asi deset kousků. Nejsem znalec, ale 8 cm šířka mi přišla poměrně dost. A to nemluvím o ceně, když na mě vybafli 499 Kč. Nesjme chudí, ale tohle bylo na mě moc. Obyčejná polyesterová jednobarevná vázanka nemůže stát tolik peněz. A vůbec mě nezajímá, že to je nějaká značka. To je stejně každému úplně jedno. V druhém obchodě to bylo dost podobné. Akorát to byl nějaká návrhář, takže kravata tam přišla bezmála na osm set. Děkuju a nashledanou.

Nakonec jsem to udělal tak jak nakupuju prakticky vše poslední rok dva. Nažhavil google a našel pár eshopů. Ten cenový rozdíl byl dost podstatný. To co v kamenné koupíte za pět stovek, na kravata eshop stojí 300 Kč nebo méně. Vesměs mají obchody podobný sortiment. Ono, co tam chcete také vymýšlet. Barvy jsou jen jedny. Rozdíl je pak v šířce. Fajn je, že eshopy nabízejí v podstatě jen moderní pánské kravaty o šířce 7 nebo 5 cm (to jsou tzv. slimky). Díval jsem se na kkravaty.cz, svet-kravat.cz, nejkravaty.cz a vasekravaty.cz. Všude mají pěkné vzory, nízké ceny a rychlé dodání. Nakonec jsem to koupil na posledním uvedeném. Líbil se mi výběr vázanky podle barvy. Najedete na barevný symbol šlajfky a vyberete a hodí vás to do kategorie vybrané barvy. Kravata přišla hned následující den, z čehož jsem byl v šoku. Kvalita provedení v podstatě stejná jak v obchodě. Nebudu zapírat. Koupil jsem si dvě. Jedna moderní kravata se šířkou 7 cm (vínově červená) a jedna slim kravata tmavě modré barvy. Tu jsem si pak i vzal do divadla a sedla mi k bílé košili a černému obleku perfektně. Opět se potvrdilo že nákupy na eshopu jsou tím nejlepším způsobem pořízení levnějších menších věcí. Rychlé doručení a nízké ceny. Díky za internet.